Top News - Nënë e 11 fëmijëve e nuk ‘ngopet’/ Kërkon plot 100, paguan 1 milionë dollarë

Objavljeno 21. jul. 2021
Kjo e re, milionere, dhe nënë e 11 fëmijëve, është aq e ‘varur’ ndaj fëmijëve sa që ajo do të ketë të paktën 100 dhe është e gatshme të paguajë për këtë.
Nëna ruse, Kristina Ozturk, 23 vjec, ka aktualisht 11 fëmijë të saj dhe shpreson të ketë edhe dhjetëra të tjerë por jo t’i lindë vetë.
Pavarësisht se është e zhytur deri në mes në panolina, e reja e adhuron jetën familjare me bashkëshortin e saj biznesmen, Galip Ozturk, 56 vjec, aq shumë, sa që cifti është i gatshëm të paguajë deri në 1 milionë dollarë për të pasur 10 foshnje nga nëna të marra hua...“Për momentin unë kam 10 fëmijë, me më të fundin, Olivian, që erdhi në jetë në fund të muajit të shkuar”, thotë Kristina. Ndërkohë që ajo vetë ka lindur vetëm vajzën më të madhe, Vika-n, gjashtë vite më parë. Pjesa tjetër e fëmijëve janë lindur nga nëna të huazuara. Cifti milioner ka zbuluar në llogarinë e tyre në mediat sociale se ata kanë diskutuar të kenë jo pak por 105 fëmijë, por pranojnë se ky është vetëm një numër i rastësishëm..
“Unë nuk e di se sa fëmijë do të kem, por sigurisht që nuk kam në plan të ndalem këtu”, thotë e reja. Nëse nëna që nuk ngopet me bebe do të donte të arrinte objektivin e saj para se të mbushë 30 vjec, ajo duhet të ketë 12 fëmijë cdo vit për shtatë vitet në vijim. Familja jeton në Batumi të Gjeorgjisë, ku është e ligjshme të përdoren nënat surrogate në shtatzani, secila me një kosto prej rreth 8 mijë eurosh.
Pamjet: AFP

Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar.

Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/

Subscribe to "Top Channel" on SLcd Channel for NEWS and TV
Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK
For more content from click HERE: www.top-channel.tv
Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs
Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U
Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH

Komentarjev

 • NORGA : Fëmijën e rrit dashuria dhe kujdesi i nënës, e rrit qumështi i saj. Nëna është e pazëvedësueshme. Kërko të kesh fëmijët e tu dhe ata të kenë nënën e tyre. Edhe kafsha e ka të dallueshme mëmësinë.

 • Tybeistkifa me i lind e me jua dhan juve po hajt se ti paguhesh pej shtetit se vet dhet pordha sun i bon e pi kqyr 100 fmi sa budallla mbi ket tok 😂😂😂😂

 • Kjo don k mor , e degjuat cfar tha ( nuk ngopet)

 • Ky Burri kesaje nuk me duket njeri i mire nga paraqitja e jashteme. Ci duan gjithe keto Femijet care i duan Eksperimente bejne apo i shesin Organet. Keta nuk jane mire me kete mendje. Po te duan te jene njerz te mire te ndihmojne me Fonde Shtepite qe rrisin Femijet jetime. Dicka nuk shkon ne kete mes jame i sigurt, duket ky Plera.

 • Qyqa ca behet kshu kjo paska mar baban burr 👊😏🙄😏 pa lezet 2femi jan plot ne kte koh sot tken njeri tjetrin jo aq sa ka ber kjo iku ajo koh qe benin grat epara der12femi tn jemi 2021 ne shq 2bejn mshum jo kjo eka mar per pasuri kte baban burr sesh jeta vetm luks lek makina njrz por vec ca ke ne krah te ket shije elezet mbi tgjitha skemi sot nga xhepi do kemi nesr renci ka robi jan mendje mnd grat sot kta femi pacin jeten egjat se skuadren ekaloj kjo do shtoj me hahahhahaha

 • Rrac miu se minjt pjellin ashtu

 • Paske lujt menc

 • Sa e lumtur o zot. Edhe une e kam kete deshire. Po cdo gje me moshe. Zoti ta befte jeten drite. Tu shtofshin milionat. Ke nevojë për gjyshe ?! 😄😄😄😘😘😘😘😘

 • Keta miliardere jane perverse....kjo i dashka femijet. kurse mjaft grave te tjera do u takoje te mbajne ne bark femije qe t'ia shesin kesaj se kane problem parate kurse kjo nuk i ka. Si mund te jetoje kjo e lumtur ne kete bote perderisa pretendon gra te tjera sic eshte ajo vete qe te poshterohen si nga varferia dhe nga dinjiteti dhe heqja dore nga femija se duhet te pjellin per te?????

 • Genjeshter me bisht

 • Ti qeke fabrik mi goc !

  • Nuk i lind vete. Nuk është fabrikë ajo. I lënë këto të pa pergegjrshmet.

  • @italia albania - kjo eshte fabrike paresh se femijet i pjellin te tjerat dhe ja mbajne dadot kjo vec i gezohet numrit.

  • Mace thuaj 😂😂😂

 • Me ymer I pat.e suksese ne jet.

 • Po ik moj qelbsir se vec nene nuk je nene per nr e per internet

  • @Klevis Koka ja komenti shqiptarrit qe i qan hallin tjetrir edhe ti nje cop gru llafazane

  • Ja kometi shqiptari kurt skeni mu bo vet qe te bosh urimin se jan femij qe ka fal I.madh zoti qelpsin je ti qe llap naper komete

 • Sa bukur nuk ka kenaqesi me t madhe se bebet ,femijet

 • Po smundesh me i mbajt si duhet, sat rabilitohet njeri, e zgjon tjetri, gjynah se nuk lejn njeri tjetrin me pushu, Zoti ti qetsoft veshtir smudesh me ju dal hakut me sherbim!

  • Paguaj dadot dhe merren ato me femijet. Ti mendon qe merren keta me femijet? Hahahah

 • Nuk ka si nenat shqiptare.me pare kishin nga 4 femije dhe lart dhe i rrisnin ne kushte qe te gjithe ne i dime shume mire .asnje nene ne bote nuk i arrin ato.

 • Ka nena qe per dissa shuma parash e bejn kete gje..por mua me duket e veshtire Te lindesh dhe ta shesesh ate qe ke. Mbajtur per 9 muAj ne bark...sme duket dicka Per tu ber Biznes me foshnja...por noj her duhet kur ke arsye shendesore.

  • @are you OK? eshte e vrt..e kjo..

  • Femijet Jane 100% gjentikish te ketyre miljonerve, gruaja qe e mban ne bark femijen nuk ka lidhje gjenetike me femijen, ajo vetme e mban ne bark dhe e lind femijen per nje shume te caktuar parash. Veza e gruas miljonere eshte fekonduar nga sperma e burrit te saj dhe merret dhe futet ne uteren e nje gruaje tjeter dhe aty rritet foshnja edhe pse gjentikish gruaja qe e rrit nuk ka lidhje gjenetike me femijen. Kete e bejne ato gra (qe kane lek normalish sepse kushton) qe nuk dojne te "prishin" trupin e Tyre me shtatzanin, lindjen etj te bebes por paguajne nje grua tjeter.

 • te ndegjova deri ne fund dhe me sa kuptova ti paske shpall luft illumunatit plus covid-19 paske qet per tok se kta illuminati po protendojn se jena ne glob ma shum se duhet mu kan kurse ti koke tuj rrit popllsin hala ma shum qe paske shti vetin ne luft me illuminatin hahahahah.

 • Ja pirolla te qoft oj goc sa ja paske shku femrave shqiptare 1 milion her per tej.Veq bre te njeten koh pom qu dit aj deti esht si deti shterr e qysh ti keshtu mos mu shterr asesi zoti hajr e baft jarabi.kum pas mendu se veq macja e man rekordin po pse insani ja shkon hajvanit kur se kisha besu brravo.

 • CA JE MOJ KAFSHË AAAAAA AS KAFSHA NUK KA BË.......... MI BA RUJE VEDIN MOJ BBIBË TANË MOTORRRAT PRISHEN JO MA .................

  • O tra... i ka femije të birësuar dhe huazuar. Kupton ti o njeri.

 • Publicitet leshi..Po dadot do ti rrisin tek e fundit...automatikikisht.Pordhe me rigon pasi gjoja kemi para..V k.

 • Bravo kesaj femre ce ju del per zot femive te braktisur nga bushtrat duhet me then. Fjala NENE nuk duhet tju thuhet ktyre ce i lindin femijet per te ber biznes.

  • Nuk Jan te braktidur estate investors

 • Qenka budallepsur kjo..te shkoje te bej sevap dhe te adoptoje ca

  • Ca po i bahet ksaj, kjo e pasun asht, a thu ska lek me i rrit... Familja, gjaja me e shtrenjte ne bote

 • slcd.info/drink/video/s6GKsJqklbuqtYA

 • Mortja atyre nenave qe te kane huazuar femijet per para dhe lumsi ti qe I ke♥️😍

  • Veza e zonjes (milionere) e fekonduar nga spermatozi I burrit te vet futen tek utera e nje gruaje te huaj dhe ajo e mban ne bark deri kur lind femija. Femija eshte gjenetikisht 100% I kesaj gruas dhe burrit miljoner sepse veza dhe sperma kan qene te Tyre, ndersa gruaj qe e ka mbajt ne bark femijen nuk ka asnje lidhje gjenetike me femijen por vetem e ka mbajt ne bark dhe e ka lind per shumen e parave qe ka kerku ajo.

  • Po s eshte femija I tyre, ato thjesht I mbajne ne bark

  • s'mund ti bente te gjitha vete apo jo ? Plus qe me kujtoi dhe filmin 101 dalmate haha

  • Aman lloj lloj njerzish budallenj